Profesyonel futbolcu sporcu olmak için ne yapmalıyım?


Profesyonel sporcu nasıl olunur ? , Başarılı bir sporcu nasıl olunur?

Ülkemizde sporu destekleyen bir çok kulüp ve kuruluş vardır. Profesyonel sporcu olabilmek için ilk gereken spor dalınızı seçmektir. Başarılı olacağınızı düşündüğünüz sporda çalışmalar yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu gün sizler için biz profesyonel futbolculuğu incelemeye çalıştık.

Öncelikle profesyonel futbolcuların genel özelliklerine şöyle bir göz atalım:

- Bedensel olarak güçlü ve dayanıklı,
- Göz, ayak eşgüdümü gelişmiş,
- Çevik,hızlı ve sportif zekaya, spor ahlakına ve disiplinine sahip,
- Hırslı, azimli ve sabırlı
- Dikkatli kimseler olmalanız gerekmektedir.

Meslek eğitimi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan “Futbol Eğitim Kursları” nda, amatör ve profesyonel futbol kulüplerinin alt yapıları için oluşturulan futbol okullarında, çeşitli kuruluş ve üniversitelerin futbol kursu organizasyonlarında verilir.

Altyapıda takımlar Alt yapıda PAF Takım, Süper Genç Takım, Genç Takım, Yıldız Takım, Minik Takım olarak ayrılık. Bu gruplara yaş ve oyun yeteneği göz önünde tutularak geçiş yapılabilir. Örneğin Yıldız takımda oynayan bir oyuncu genç takımda da forma şansı alabilir.

Futbolda yetenek kadar tecrübe de önemlidir. FUtbola 6-7 yaşlarında başlamanız sizin için futbol gelişimini çabuk tamamlayıp profesyonel olma yolunda hızla yol almanızı sağlayacaktır.

Revisions

Tags: , , ,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın