Dünyadan başka gezegenlerde yaşam varmı?


dünyadan başka gezegenlerde yaşam varmı,dünyadan başka yerde hayat varmı,Evrenin başka yerlerinde hayat var mı?,Diğer gezegenlerde hayat olduğunu düşünüyor musun?,Diğer gezegenlerde neden yaşam yoktur?

Aslında bakarsanız tüm dünyanın merak ettiği konuların başında, diğer gezegenlerde yaşam varmıdır, uzaylılar varmıdır? gibi sorular gelmektedir.Diğer gezegenlerde herhangi başka bir yaşam şeklinin var olup olmadığı henüz tam olarak bilinmemektedir. Nasa’nın yapmış olduğu araştırmalara her geçen gün bir yaşam kanıtı eklense de bunlar tam olarak ” evet yaşam vardır” diyebileceğimiz kanıtlar değillerdir.

Tüm canlılar hayati faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ışık, su, besin, oksijen ve uygun ısı gibi temel maddelere ihtiyaç duyarlar.Bu şartlar sağlansa bile örneğin Venüs’te sıcaklık 420 derece civarındadır. Bu yüzden temel maddeler sağlansa bile 427 derecede yaşam olanaksızdır.

Mars, içinde çokça demir oksit barındıran taş çöllerle kaplıdır. Jüpiter ve Satürn gibi gezegenler, canlılar için zehirli olan gazlardan oluşan kalın bulut katmanlarıyla kaplıdır. Dünya dışındaki her gezegende yaşam için gerekli ortam yoktur. Fakat bunlar sadece samanyolu galaksisi için geçerlidir. Şu anki teknoloji ile sadece bunları bilebiliyoruz.

Diğer galaksilerde yaşam varmı, başka gezegenler varmı günümüzün merak edilen sorularından biridir.

Revisions

Tags: , , , ,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın