Bilgisayarın Sesini Yükseltme


bilgisayarın sesini yükseltme,Bilgisayarın Sesini Yükseltmek,laptopun sesini yükseltme,Laptop un sesi nasıl yükseltilir???

Bilgisayarınızın sesi size yeterli gelmeyebilir. Genellikle laptoplarda görülen bu olayı ses ayarlarında birkaç ufak değişiklik ile kolayca aşabiliriz. Ses yükseltme için programlar da var fakat böyle programların kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünki böyle programlar hoparlörleri zorlayarak cızırtı gibi yeni sorunlara ortam hazırlıyor. Şimdi sizlere Bilgisayarın sesini nasıl yükseltebiliriz bunu resimlerle anlatacağız.

Bilgisayarın Sesini Yükseltmek için, öncelikle ekranın sağ alt köşesindeki saatin yanındaki ses simgesine (genellikle hoparlör simgesi) simgesine sağ tıklayın. Sağ tıkladıktan sonra açılan pencereden kayıttan yürütme aygıtları‘na tıklayın.

Daha sonra Kayıttan yürüt sekmesi içinde bulunan Hoparlör kısmına sağ tıklayıp Özellikler‘e girin.

Daha sonra açılan pencerede Geliştirmeler sekmesine gelerek, Ses Yüksekliğini Eşitleme seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.Ses Yüksekliğini Eşitleme kısmı aşağıdaki gibi seçili durumdayken (arka planıda maviyken) kırmızı kare içine alınmış olan Ayarlar butonuna tıklayın.

Açılan ekrandan Serbest Bırakma Saati kısmını en ileri sürükleyerek Uzun olmasını sağlayın. Daha sonra ayarlarınızı gerekli yerlere tıklayarak kaydediniz. Bilgisarınızda bir müzik dosyasını çalıştırıp sesin artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer işlemlerde hata yapmadıysanız hissedilir bir artış sağlanacaktır.

 

Takıldığınız yerlerde sorunlarınızı ve yorumlarınızı aşşağıdaki yorum ekleme kısmından bize iletebilirsiniz.

Revisions

Tags: , , , , ,

3 Responses to “Bilgisayarın Sesini Yükseltme”

  1. pcmania 21 Eylül 2012 at 20:59 #

    Bunu bilmiyordum.. Paylaşmanız iyi oldu. Elinize ve emeğinize sağlık…

  2. Emel 27 Aralık 2012 at 11:03 #

    Bilgisayarın sesini resimli olarak anlatmanız çok iyi olmuş

  3. asdasdfa 23 Temmuz 2013 at 17:48 #

    beyler yanlış bir bilgidir bunu yaparsanız ses daha düzgün çıkabilir ama ses acayip azalıyor artırmak için tüm gelişmeleri iptal edin…

Bir Cevap Yazın